Domácí elektrárna

Fotovoltaická elektrárna s baterií

Řešení s baterií Vám umožní čerpat velkou část roku energii zdarma. Nespotřebovanou energii vyrobenou během dne efektivně uloží a umožní ji čerpat během večera. Vy tak spoříte v maximální možné míře.

Chytrá Fotovoltaická elektrárna

Chytrá elektrárna umí optimalizovat tok energie, maximalizovat míru energetické soběstačnosti Vaší domácnosti a zároveň ukládat energii vyrobenou solárními panely. Elektřina ze solární výrobny dodává elektrickou energii přímo tam, kde je potřeba. Může nabíjet akumulátory a zároveň vykrývat spotřebu objektu. Přebytečnou elektrickou energii může prodávat do distribuční sítě za spotové ceny.

Ostrovní dům

Ostrovní dům je energeticky soběstačný a nezávislý na inženýrských sítích. Elektřinu vyrábějí fotovoltaické panely v kombinaci s akumulátorem. Jako záloha pak slouží benzinový nebo dieselový generátor.Sestavíme Vám individuální řešení přesně podle vašich představ ať už se jedná o potřebu pokrytí vlastní spotřeby a tím snížení nákladů za energie nebo prodej vyrobené elektřiny jako Váš investiční záměr.

Chci návrhnout řešení

Jak funguje Chytrá fotovoltaická elektrárna s baterií

Akumulační systém pro vaši novou nebo i stávající fotovoltaickou elektrárnu představuje možnost jak přirozeně využít cennou elektřinu vyrobenou vaší elektrárnou. Tuto energii, vám baterie kvalitně navrženého akumulačního systému uchová pro použití ve večerních hodinách nebo například i o víkendu pokud se jedná o rekreační objekt nebo chatu. Přebytečnou elektřinu dále můžete prodávat do distribuční sítě za vysoké spotové ceny přes den a do baterie dokupovat v noci za nejnižší ceny.

Fotovoltaickou elektrárnu vždy navrhneme individuálně přímo pro Váš dům a dle Vašich potřeb. Projekt umíme přizpůsobit na míru rodinnému i bytovému domu. Snížení nákladů, soběstačnost a jistota jsou nejčastější důvody pořízení fotovoltaiky. Díky moderním technologiím a klavitním materiálům s až 30 letou zárukou, jsme schopni docílit a splnit i ty nejnáročnější požadavky. Dotace na fotovoltaickou elektrárnu od NZU je nároková. To znamená, že každý majitel rodinného domu má právo na využití této dotace. Rádi Vám pomůžeme s administrativou a vyřízením dotace.

Od 1.1.2023 už není velikost fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy limitována velikostí 10kWp. Nutnots zřízení licence k výrobě elektřiny a stavebního povolení se posouvá na hranici 50 kWp.

Výrazně tím roste profitabilita elektrárny spolu s možností podeje přebytků do ditribuční sítě (povolí-li distributor). Mnoha lidem se tak otevírá možnost, postavit si elektrárnu na prodej elektřiny a tím kompenzovat například ostatní klady na bydlení jako jsou plyn, voda, tuhá paliva, ...)

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaických panelů na svém rodinném domě, máme pro vás několik důvodů, proč by to mohlo být atraktivní:

  1. Snížení nákladů na energii - instalace fotovoltaických panelů může pomoci snížit náklady na energii vašeho rodinného domu.

  2. Zvýšení ziskovosti - pokud máte na svém rodinném domě v České republice instalovány fotovoltaické panely, můžete se stát nezávislejší na dodavatelích energie a můžete být schopni prodat nadbytečnou energii zpět do sítě. To může vést k dalším příjmům pro vaši domácnost.

  3. Snížení uhlíkové stopy – zelená elektřiny vyrobená fotovoltaikou pomůýe snížit vaši uhlíkovou stopu. To může být atraktivní pro zákazníky, kteří jsou ohleduplní k životnímu prostředí.

  4. Zvýšení hodnoty vaší nemovitosti - instalace fotovoltaických panelů může zvýšit hodnotu vašeho rodinného domu v České republice. To může být výhodné, pokud se rozhodnete v budoucnosti prodat nemovitost.

  5. Podpora vládních programů - vláda České republiky podporuje instalaci obnovitelných zdrojů energie, včetně fotovoltaických elektráren. To znamená, že můžete získat různé dotace ve výši až 275.000 Kč, které mohou snížit vaše náklady na instalaci a provoz fotovoltaických panelů.


V případě zájmu Vám pomůžeme zajistit financování bez nutnosti zajištění nemovitostí a s možností rozložit splátky až na 20 let.

Chci pomoci s financováním

Reference rodinné domy

14.03.2023
Rodinný dům Jihlava
14.03.2023
Rodinný dům Blansko
14.03.2023
Rodinný dům Oslavany
14.03.2023
Rodinný dům Slavkov u Brna
14.03.2023
Rodinný dům Rosice
14.03.2023
Rodinný dům Židlochovice
Chci navrhnout řešení
1000 zbývajících znaků